AKTUALNOŚCI
 powrót 

Premiera "Opowieści wigilijnej"


18 grudnia odbyła się premiera "Opowieści wigilijnej" w wykonaniu klasy IV "d". Dzieci wystąpiły dla swoich rodziców podczas przedświątecznego spotkania. Do tego wyjątkowego wydarzenia przygotowywały się od wielu tygodni - nie tylko wspaniale opanowały grę sceniczną, ale wykonały również fantastyczną dekorację: http://www.sp.imielin.com.pl/index.php?strona_www=aktualnosci_one&id_akt=684

Wkrótce zamieścimy nagranie występu, tymczasem zapraszamy do posłuchania finałowej kolędy: https://www.youtube.com/watch?v=L_UjmWuAZGw&feature=youtu.be (nagranie pochodzi z próby)

Po przerwie świąteczno-noworocznej klasa IV "d" zaprosi na przedstawienie swoich nauczycieli, koleżanki i kolegów ze szkoły.

Wychowawczyni klasy IV "D" serdecznie dziękuje  Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie, a przede wszystkim ogromną życzliwość.
pokaż więcej

Rewia szkolnych choinek


Sztuczne i żywe, duże i małe, skromne i bogato zdobione. Do wyboru do koloru. W każdej sali (poza gimnastyczną!) stoi przynajmniej jedna. Zapraszamy na przegląd szkolnych choinek!
pokaż więcej

Fotorelacja z Jasełek w klasie II "a"

pokaż więcej

Pierwsze urodziny w I "e"


Wspólne świętowanie urodzin to tradycja wielu klas I-III. "Kwartalni" solenizanci zapraszają klasowych przyjaciół do wspólnej zabawy oraz na smakowity poczęstunek.

Zachęcamy do zobaczenia fotorelacji z pierwszych urodzin w klasie I "e". Dzięki zaangażowaniu wychowawczyni i rodziców dzieci integrują się, ucząc się zarazem zasad społecznego współżycia i aktywnego spędzania czasu.
pokaż więcej

Zebrania/konsultacje z rodzicami


Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

przypominamy, że dnia 16 grudnia (wtorek) odbędą się zebrania klas I-VI (godzinę spotkania ustala wychowawca). Rozpiska sal, w których odbędą się konsultacje/zebrania, wywieszona będzie na drzwiach wejściowych do szkoły.

Do zobaczenia!

UWAGA: Zebranie klasy IV "d" odbędzie się 18 grudnia o 18:00, w s. 30.
pokaż więcej

Wyjazd klas IV - VI do filharmonii - fotorelacjaDnia 11 grudnia 2014 r. odbył się  pozalekcyjny wyjazd klas IV - VI na występ z cyklu koncertów szkolnych MŁODA FILHARMONIA w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej (wielcy mistrzowie baroku - Johann Sebastian Bach oraz Antonio Vivaldi). Nasi uczniowie i uczennice z wielkim entuzjazmem wysłuchali koncertu, a nawet docenili występujących artystów owacją na stojąco! W przedświątecznym prezencie orkiestra zagrała wiązankę 4 kolęd, a dyrygent zachęcił widownię do wspólnego śpiewania.

To był wspaniały wyjazd - serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za jego zorganizowanie!pokaż więcej

Informacja o wyjeździe klas IV-VI do filharmonii


Dnia 11 grudnia 2014 r. (tj. czwartek) odbędzie się nieobowiązkowy, pozalekcyjny wyjazd klas IV - VI na występ z cyklu koncertów szkolnych MŁODA FILHARMONIA w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej (wielcy mistrzowie baroku - Johann Sebastian Bach oraz Antonio Vivaldi).

Zbiórka - boisko szkolne, godz. 15.20; planowany powrót z Katowic- ok. godz. 19.00. Obowiązuje strój galowy i wytworne maniery:)
pokaż więcej

Turniej Mikołajkowy o Puchar Księdza Proboszcza - fotorelacja, cz 1.


W dniu 6 grudnia w hali sportowej przy Gimnazjum w Imielinie został rozegrany Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Księdza Eugeniusza Mury - Proboszcza parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie.

Turniej miał na celu przede wszystkim popularyzację piłki nożnej w środowisku uczniów, rozwijanie zainteresowań poprzez sport, aktywne spędzenie wolnego czasu oraz podkreślenie w wyjątkowy sposób osoby św. Mikołaja, biskupa.

W turnieju wzięło udział 49 zawodników ze Szkoły Podstawowej w Imielinie, tworząc 7 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych:

W kategorii klas III-IV bezapelacyjnie najlepszym zespołem okazał się FC Imielin wygrywając wszystkie swoje spotkania. Najlepszym bramkarzem został wybrany Jan Myrda, natomiast najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Marszałek z 7 golami.

W kategorii klas V-VI po zaciętej walce wygrał zespół FC Santos. Najlepszym bramkarzem tej kategorii wiekowej okazał się Dawid Paluch, natomiast największą skutecznością wykazał się Kami Kudera strzelając 4 bramki. Najlepsi bramkarze i strzelcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale z rąk Księdza Proboszcza, natomiast wszyscy zawodnicy turnieju oraz najmłodsi kibice - słodycze.

Uczestnicy podkreślali pozytywne elementy turnieju jakimi były wspólna modlitwa przed  i po turnieju, mecze w duchu fair play, jak też bardzo dobrą organizację rozgrywek.
pokaż więcej

Turniej Mikołajkowy o Puchar Księdza Proboszcza - fotorelacja, cz. 2


Sprawozdanie z turnieju: http://www.sp.imielin.com.pl/index.php?strona_www=aktualnosci_one&id_akt=691
pokaż więcej

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w okresie przerwy świątecznej - informacja


Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą do Rodziców i Opiekunów, którzy wyrażają potrzebę zapewnienia opieki dziecku w okresie od 22.12.2014 do 31.12.2014 o przekazanie wychowawcy (w formie pisemnej) informacji, w których dniach i godzinach dziecko będzie uczęszczało na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze do świetlicy szkolnej.

Uzyskane informacje będą służyły do ustalenia planu zajęć. Zgłoszenia przyjmujemy do 15.12.2014 (poniedziałek) do godziny 15:30.
pokaż więcej


copyright : Szkoła Podstawowa w Imielinie
design : AStudio