AKTUALNOŚCI
 powrót 

Bal Wszystkich Świętych


W miniony czwartek w naszej szkole zorganizowano BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Jak przystało na tych, którzy dążą w swoim życiu do świętości, uczniowie najpierw udali się do naszej parafii na ucztę duchową, by uczestniczyć we Mszy św. szkolnej, a następnie wszyscy wyruszyli do szkoły na bal. Na balu obowiązywało przebranie za dowolną postać biblijną, świętego lub aniołka. Każdy uczestnik sprostał zadaniu, pięknie prezentując się w przebraniu za swojego patrona. W czasie balu oprócz wspólnych tańców odbyły się konkursy, a na zakończenie dokonano wyboru na najatrakcyjniejsze przebrania.  III miejsce jako Mojżesz zajął Kacper Szwedo. II miejsce jako Noe zajął Marcin Jodłowiec. Zwyciężczynią okazała się Zosia Pielorz jako Siostra Faustyna.

Uczestnicy na zakończenie już pytali o przyszłoroczny bal, na którym to wspólnie poprzez modlitwę, zabawę, radość będą mogli zmierzać ku świętości.
pokaż więcej

Global Citizen Schools - podsumowanie projektu


Od 20.10 do 24.10 uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Imielinie uczestniczyli w projekcie Global Citizen Schools zrzeszającym wolontariuszy z całego świata. Mieliśmy przyjemność przez tydzień gościć w naszej szkole Włoszkę - Francescę Bertarelli, studentkę położnictwa oraz chłopaka z Turcji, studenta architektury; Miraca Batuhana Ozera.

20.10. studenci zostali powitani przez panią Dyrektor i  oprowadzeni po szkole. Nasi goście cały tydzień przeprowadzali zajęcia w  języku angielskim  dla klas I – VI na temat zdrowego stylu życia, oraz kultury włoskiej i tureckiej. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali slajdy oraz przysłuchiwali się opowieściom o życiu w innych krajach. Batuhan i Francesca opowiadali o  historii, zabytkach, lokalnej kuchni, najważniejszych miastach swoich rodzimych krajów. Podczas zajęć na temat zdrowego stylu życia, uczniowie poznawali nowe słownictwo dotyczące, sportów, warzyw, owoców,  nazw dań, oraz przełamywali lęk przed mówieniem, podnosili swoje kompetencje w zakresie języka angielskiego.

Po zajęciach w szkole nasi goście byli zapraszani do rodzin klas IV-VI; podczas tych spotkań - oprócz szlifowania języka obcego - uczniowie z Francescą i Batuhanem grali w szachy, piekli ciasteczka, przygotowywali włoską pastę, poznawali turecką muzykę, spacerowali po Imielinie... Dzieci pokazały naszym gościom bibliotekę miejską, halę sportową, urząd miasta, kościół, pocztę, zalew w  Imielinie. Studenci zwiedzili również Katowice.

Zajęcia realizowane w ramach projektu bardzo spodobały się uczniom, a także nauczycielom oraz rodzicom.
pokaż więcej

Z wizytą u seniorów


Z okazji Dnia Seniora dzieci z naszej świetlicy szkolnej złożyły życzenia starszym mieszkańcom Imielina, a także wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

Wszystkim Seniorom życzymy zdrowia, pogody ducha, ludzkiej życzliwości, a także długiego i aktywnego życia!
pokaż więcej

Językowe podróże - do Włoch, Turcji i nie tylko:)


Odbywają się kolejne lekcje z naszymi wolontariuszami z Włoch i Turcji. Kolejne klasy z wielkim entuzjazmem uczestniczą w zajęciach językowych prowadzonych przez Francescę i Botuhana. Włoska kuchnia, tureckie tańce, podróże palcem po mapie, a do tego wspólne gry, zabawy i dużo śmiechu - to wszystko sprawia, że naszym dzieciom nie zamykają się buzie. A jak się komunikują? Po angielsku oczywiście, bo taki jest cel projektu, w który zaangażowała się nasza szkoła.
pokaż więcej

VI "c" zamyka sezon ognisk klasowych - fotorelacja


Sobota była dla klasy VI "c" dniem wielu atrakcji. Po lekcjach spędzonych w szkole, udaliśmy się na wspólny spacer ulicami naszego miasta. Pogoda dopisała i w promieniach październikowego słońca podziwialiśmy piękną Polską Złotą Jesień. W tej scenerii równie pięknie prezentowała się nowo otwarta Hala Sportowa, którą w ramach dni otwartych mogliśmy zwiedzić. Jednak głównym celem wycieczki było ognisko przygotowane przez naszych rodziców u jednej z koleżanek. Tu na łonie natury mogliśmy swobodnie się bawić i rozmawiać. Czas upłynął w miłej atmosferze, zwłaszcza, że rodzice przygotowali dla nas wiele pyszności - były słodycze, ciasto, napoje, grillowane kiełbaski i jak na jesień przystało pieczone ziemniaki oraz smaczne owoce prosto z sadu. Jednym słowem - nikt się nie nudził.
pokaż więcej

Wycieczka do lasu I "e" i I "f" - fotorelacja

pokaż więcej

Projekt językowy - uczymy się angielskiego z Włoszką i Turkiem!


Od poniedziałku gościmy w naszej szkole Włoszkę - Francescę oraz Turka Botuhana, którzy pomagają nam - w nieco inny niż zazwyczaj sposób - uczyć się języka angielskiego.

DZIEŃ 1: Z samego rana Francesca (mówiąc do nas wyłącznie w języku angielskim) nauczyła nas liczyć po... włosku! Zagraliśmy też w angielsko-włosko-polskie bingo! I w inne gry! To była zabawa w naukę! A wszystko to w klasie 3 b. W 6a natomiast Włoszka opowiadała o kulturze i tradycjach swojego kraju: słonecznej Italii . Dowiedzieliśmy się też sporo o zdrowym odżywianiu i trybie życia. To nasz najważniejszy temat w tym tygodniu: HEALTHY FOOD AND HEALTHY LIFE STYLE. W klasie 5 b Botuhan dużo mówił o swoim kraju - Turcji.

Byliśmy dziś bardzo aktywni. Pytaniom nie było końca. Jeszcze jesteśmy trochę nieśmiali, ale idzie nam coraz lepiej.Naszym gościom zadajemy masę pytań, a wszystko w języku angielskim, no, czasem nasze panie z języka angielskiego nam pomagają...Do zobaczenia jutro!
pokaż więcej

Z odwiedzinami w nowej hali sportowej - fotorelacja


Gratulujemy gimnazjum nowej hali, którą szkoła otrzymała z okazji 15-lecia istnienia. Nie możemy się doczekać prezentu na naszą 50-tkę:) ! Życzymy naszym wspaniałym absolwentom samych, nie tylko sportowych, sukcesów.

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z naszej piątkowej i sobotniej wizyty na Dniach Otwartych Hali Widowiskowo-Sportowej w Imielinie.

(na zdjęciach m.in. klasy I c, III a i VI a)
pokaż więcej

Pasowanie 2014 - fotorelacja cz. 2


Wtorek, 14 października 2014 roku, był w naszej szkole dniem bardzo ważnym dla uczniów i uczennic klas pierwszych. Tego dnia bowiem odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Imielinie.

Uroczystość prowadzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy brawurowo wcielili się w role bohaterów z lektury "Akademia Pana Kleksa"; wierszem powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Następnie, po wygłoszeniu aktu ślubowania, rozpoczęło się pasowanie. Każda klasa kolejno występowała na środek sali, gdzie panie dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowały każde dziecko na ucznia. Pasowane zostały również panie wychowawczynie, a na ich ręce pani dyrektor przekazała torbę pełną łakoci.

W drugiej części imprezy dla pierwszaków oraz ich rodziców wystąpił szkolny zespół wokalny "Koralinki": https://www.youtube.com/watch?v=z6RKocSiqSw oraz zaprezentowany został krótki film pt. "Spacer po szkole": https://www.youtube.com/watch?v=fWaLVaqbdZo Następnie dzieci udały się do swoich pięknie udekorowanych sal, gdzie czekał słodki poczęstunek. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć - indywidualnych i klasowych. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, pierwszoklasiści - już jako pełnoprawni uczniowie - wrócili do domów.ZDJĘCIA DZIĘKI UPRZEJMOŚCI: FOTOADAM


 
pokaż więcej

OGŁOSZENIE: w sobotę - 18.10 - idziemy do szkoły!


UWAGA! Przypominamy, że 18 października 2014 (tj. sobota) odpracowany zostanie dzień 5 stycznia 2015 (tj. poniedziałek). Lekcje odbędą się zgodnie z planem zajęć.
pokaż więcej


copyright : Szkoła Podstawowa w Imielinie
design : AStudio