AKTUALNOŚCI
 powrót 

Spotkanie pierwszaków z pisarką


Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji ze spotkania autorskiego z pisarką Magdaleną Zarębską, które odbyło się 20 listopada w Bibliotece Miejskiej w Imielinie.
pokaż więcej

Święto Pluszowego Misia - fotorelacja


A czy Twój miś odwiedził już naszą szkolną bibliotekę? Zachęcamy do udziału w zabawie! Szczegóły akcji u pań bibliotekarek. Tymczasem zobaczcie, jakie pluszaki do nas przywędrowały w tym tygodniu:)
pokaż więcej

Pełna miska dla schroniska


Przypominamy, że akcja "Pełna miska dla schroniska" trwa do końca listopada! Warto się zaangażować i wspomóc zwierzaki z mysłowickiego schroniska. Dary (karmę, puszki, makaron, koce, zabawki ip.) przynosimy do biblioteki szkolnej.
pokaż więcej

Koło sportowo-religijne zaprasza


Szykujemy formę na sezon zimowy!

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zajęcia w ramach koła religijno-sportowego. Spotkania będą odbywać się co tydzień we wtorki od godz. 15.00 do 16.30 w nowej hali sportowej przy Gimnazjum w Imielinie. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas IV – VI, które chciałyby aktywnie spędzić swój wolny czas.

Szczegóły u p. Marka Dąbrowskiego!
pokaż więcej

Podsumowanie projektu z matematyki


Na przełomie października i listopada uczniowie klas 5 wzięli udział w projekcie z matematyki pt.  "Figury posiadające oś symetrii w naszym otoczeniu".

Piątoklasiści wykonali prace przestrzenne - z klocków lego i origami - oraz kolaże i rysunki. Efekty można podziwiać na szkolnych gazetkach (piętro I - przy sklepiku, piętro II - przy sali 28).

Nagrody za najlepsze prace otrzymają:

- Dominika Szala z V "a" - miejsce I,

- Anna Kurek z V "d" - miejsce II,

- Wojciech Kania, Piotr Kinel, Jakub Mićka z V "c" - miejsce III (lego),

- Patryk Stuglik, Wiktor Stefurak z V "c" - miejsce III (przestrzenne origami).

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w projekt!
pokaż więcej

Światowy Tydzień Origami wg "Po-tworzymy"


W Światowe Dni Origami zaangażowali się również uczniowie klas starszych. Podczas zajęć koła plastycznego "Po-tworzymy" powstały piękne, kolorowe kartki na różne okazje. Wykonanie takiego artefaktu to proces długi i niejednokrotnie wymagający  wielkiej precyzji. Za to efekt jest fantastyczny - powstałe prace są oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

Już dziś koło plastyczne "Po-tworzymy" oraz świetlica szkolna zapraszają na kiermasz ręcznie robionych kartek bożonarodzeniowych, który obędzie się 16 grudnia (podczas zebrań z rodzicami). Zebrane środki zostaną przekazane na zakup materiałów papierniczych.
pokaż więcej

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka już 20 listopada


Zapraszamy Państwa do lektury wspólnego listu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej w związku z uchwaleniem przez Sejm RP dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, a także przypadającą w tym dniu 25. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Minister Edukacji Narodowej

Rzecznik Praw Dziecka


Uczniowie,

Dyrektorzy,

Nauczyciele i Rodzice

Drodzy i Szanowni,

20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął 7 listopada Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

20 listopada będziemy też świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Pragniemy zachęcić Was, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, do podjęcia podczas lekcji odbywających się 20 listopada, ciekawych inicjatyw, które staną się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach, nie tylko edukacyjnych.

Chcielibyśmy, aby ten dzień trwale wpisał się w szkolną tradycję. Mamy nadzieję, że mądrej dyskusji będzie towarzyszył uśmiech i zabawa, a od tego roku 20 listopada stanie się Wielkim Dziecięcym Świętem.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami

Joanna Kluzik-Rostkowska

Marek Michalak


List oraz fotografia za: http://brpd.gov.pl/listy-rpd/list-z-okazji-ogolnopolskiego-dnia-praw-dziecka
pokaż więcej

Światowe Dni Origami - fotorelacja


Światowe Dni Origami odbywały się w naszej szkole od 3 do 7 listopada 2014 r. Przygotowania jednak trwały już od dawna. Uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej ozdobili żurawiami

i pięknymi Japonkami korytarz szkolny. Złożyli 540 skaczących świerszczy, które zostały rozdane uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. W niektórych klasach młodszych odbywały się zajęcia orgiami, w czasie, których uczniowie wykonywali m.in. rakietę, pudełko, gwiazdkę, gwiazdkę i kopertę. Najhuczniej świętowała – oczywiście – świetlica szkolna. Cały tydzień uczniowie składali z kolorowego papieru rozmaite dzieła, a ich prace ozdobiły szkolne gazetki. Były one również wykorzystane do dalszej zabawy, niektóre składanki zostały zaś podarowane w prezencie rodzicom. Do zobawy włączyli się również uczestnicy koła platycznego "Po-tworzymy".

Mamy nadzieję, że dzięki imprezie zachęciliśmy uczniów do składania papieru, bo to wspaniała, twórcza i rozwijająca zabawa!
pokaż więcej

Mamy Niepodległą! - akademia klas I-III


10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia klas I-III z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem uroczystości było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie im wydarzeń związanych ze Świętem Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie klasy III „a” pod opieką pani Bożeny Piechoty przedstawili inscenizację „Póki my żyjemy”, obrazującą historię naszego kraju. Oprawę muzyczną przygotowała pani Jadwiga Lis z zespołem „Gwiazdeczki”.

Słowem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’.  Zaśpiewano też hymn naszego kraju - „Mazurek Dąbrowskiego”.

Recytatorskie i wokalne umiejętności uczniów nagrodzone zostały gromkimi brawami.
pokaż więcej

Mamy Niepodległą! - fotorelacja

pokaż więcej


copyright : Szkoła Podstawowa w Imielinie
design : AStudio