AKTUALNOŚCI
 powrót 

Przypominajka: w sobotę idziemy do szkoły!


Przypominamy, że dnia 20 września br. (sobota) odpracowany zostanie 2 stycznia 2015 r. (piątek). Do szkoły przychodzimy zatem zgodnie z piątkowym planem. Podczas lekcji poruszone zostaną tematy ekologiczne, a wszystko to w związku z  finałem akcji "Sprzątanie Świata", który tradycyjnie przypada na 3. weekend września.

Tymczasem u nas nadal słonecznie, wesoło i ... dynamicznie, ruchliwie, rzutko, żwawo, energicznie, skocznie, sprężyście, witalnie, itd., itp. ;)
pokaż więcej

Klasy VI na Siatkarskich Mistrzostwach Świata w "Spodku" - fotorelacja


14 września 2014 r. 35 uczniów klas VI naszej szkoły uczestniczyło, wraz z opiekunami, w wycieczce do Katowic na mecz siatkarski Brazylia-Rosja. Mecz, rozgrywany w ramach Siatkarskich Mistrzostw Świata, zapowiadał się arcyciekawie – wszak drużyny te, to uczestnicy ostatniego finału olimpijskiego z Londynu (2012). Hala „Spodek” zawsze robi wrażenie, tym bardziej wypełniona po brzegi prawie 11 tys. kibiców! Oglądaliśmy siatkówkę na najwyższym, światowym poziomie. Po emocjonującym meczu, zakończonym wynikiem 3:1 dla reprezentacji Brazylii (której kibicowaliśmy), z radością wróciliśmy do Imielina. Serdecznie dziękujemy naszym opiekunom wyjazdu: p. Markowi Dąbrowskiemu (nasz nowy katecheta) wraz z żoną, p. Markowi Piłce (nasz „stary” wf-ista;) oraz Ks. Piotrowi Lewandowskiemu (wiadomo kto) za organizację i wspólny wyjazd. Poprosimy częściej i więcej:D
pokaż więcej

NOWY SPRAWDZIAN 2015


Trudne początki chyba już za nami... Wiemy, że pierwsze dni nowego roku szkolnego to niełatwy czas dla Uczniów i Uczennic (chociaż nauczyciele też miodów nie mają;). Jest to wyjątkowy czas zwłaszcza dla Szóstoklasistów, przed którymi trudny egzamin... Humory jednak - pomimo wytężonej pracy - dopisują, czyli wrzesień już oswojony;)

Informacje o nowym sprawdzianie klas 6:

http://www.cke.edu.pl/index.php/aktualnosci-left/209-sprawdzian
pokaż więcej

KONKURS NA PROJEKT MASKOTKI


Burmistrz Miasta Imielin ogłasza konkurs na projekt graficzny maskotki, która będzie miała zastosowanie do celów identyfikacyjnych, popularyzatorskich, promocyjnych Hali Widowiskowo - Sportowej w Imielinie.

Regulamin konkursu do pobrania w zakładce: DOKUMENTY.


 
pokaż więcej

Zebranie Rady Rodziców

Szanowni Państwo,

informujemy, że zebranie Rady Rodziców odbędzie się 10 września br. (tj. środa) o godz. 18:00 w szkolnej stołówce. Prosimy o przybycie jednego przedstawiciela trójki klasowej.pokaż więcej

Fotorelacja ze szkolnego boiska


Słoneczne dni sprzyjają zabawom i ćwiczeniom na szkolnym boisku. Podczas przerw szkoła pustoszeje, a dzieciaki spędzają wolny czas na świeżym powietrzu. Lekcje w-fu i zajęcia dodatkowe również odbywają się poza murami szkoły. Wykorzystujemy ostatnie ciepłe dni i marzymy o pięknej, złotej jesieni...
pokaż więcej

UWAGA: W PONIEDZIAŁEK PRZERWA W DOSTAWIE WODY


Informujemy, że dnia 8 września (poniedziałek) od godzin porannych do popołudniowych nastąpi przerwa w dostawie wody: http://www.msk-imielin.pl/index.php/bok/117-komunikaty W związku z tymi utrudnieniami, uczniowie jedzący posiłki w szkole zamiast tradycyjnego obiadu otrzymają suchy prowiant.
pokaż więcej

Zebrania z Rodzicami - klasy II, III, V, VI


Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do szkoły na zebrania organizacyjne rodziców uczniów klas II, III, V i Vi dnia 9 września (tj. wtorek) o godzinie 18:00 (lub innej, wyznaczonej przez wychowawcę).

Prosimy o obecność!

(UWAGA: rozpiskę sal, w których odbędą się zebrania, znajdą Państwo na drzwiach wejściowych do szkoły).

PS Świetlica szkolna serdecznie zaprasza w tym dniu do kawiarenki na parterze. Będzie można zakupić domowe ciasta, kawę i herbatę. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów plastycznych do zajęć origami na świetlicy szkolnej.
pokaż więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 - klasy I


1 września powitaliśmy aż 6 klas pierwszych. W "dużej" szkole i w "małej" szkole rozpoczęły naukę dzieci 6- i 7-letnie. Społeczność uczniowska liczy teraz 554 uczniów i uczennic! Życzymy wszystkim dzieciom oraz ich Rodzicom i Opiekunom radosnego, twórczego i bezpiecznego roku szkolnego!
pokaż więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 - klasy II - VI


1 września uczniowie SP Imielin rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/15. Na placu szkolnym zostali uroczyście powitani przez Panią Dyrektor Gabrielę Szolczewską oraz całe grono pedagogiczne. Czwartoklasiści poznali swoich nowych wychowawców, a społeczność szkolna gorąco przyjęła nauczycieli, którzy z dniem 1 września zaczynają pracę w naszej placówce.

Pani dyrektor życzyła uczennicom i uczniom powodzenia oraz dużo energii do codziennej nauki i zabawy. Następnie dzieci spotkały się z wychowawczyniami/wychowawcami w salach lekcyjnych. Przyjemnie było - pomimo smutku z powodu końca wakacji - zobaczyć znajome twarze, wymienić się wrażeniami z dwumiesięcznej laby, porozmawiać z nauczycielami...

Nasi uczniowie/uczennice pełni nadziei oraz optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy. Trzymamy za Was kciuki, dzieciaki, i mamy nadzieje, że dla nas wszystkich będzie to wspaniały, twórczy, bezpieczny rok!

Zapraszamy do lektury listu, który  z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego napisał Rzecznik Praw Dziecka: http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-z-okazji-rozpoczecia-roku-szkolnego-20142015

PS Fotorelację z powitania w szkole klas I zamieścimy po uzyskaniu zgód Rodziców (po zebraniach).
pokaż więcej


copyright : Szkoła Podstawowa w Imielinie
design : AStudio