AKTUALNOŚCI
 powrót 

Mikołajkowy turniej piłkarski


Serdecznie zapraszamy do udziału uczennice i uczniów klas III-VI!
pokaż więcej

Niezwykła lekcja w III "d" - fotorelacja


W minionym tygodniu klasę III "d" odwiedziła mgr Edyta Piotrowicz - starszy laborant Laboratorium Weterynaryjnego. Przekazała uczniom wiele ciekawych informacji o życiu zwierząt, m.in. na co trzeba zwracać uwagę i jak zachować się podczas spotkania, np. dzika czy wiewiórki. Dzieci miały okazję zobaczyć także jak wygląda sprzęt laboratoryjny oraz obserwować wirusa wścieklizny. Na zakończenie zajęć każdy uczeń samodzielnie nałożył próbkę przy użyciu statywu, probówki i pipety.

Serdecznie dziękujemy Pani 
Edycie Piotrowicz za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły!
pokaż więcej

W szkolnej świetlicy - fotorelacja


W naszej szkolnej świetlicy bardzo dużo się dzieje! Obok typowych świetlicowych aktywności: nauki, gier, zabaw organizujemy również zajęcia o nieco mniej codziennym charakterze. Dnia 14.11.2015  odbyło się podsumowanie projektu "Eco moda", który realizowany był w kilku etapach: od koncepcji do projektu - dzieci kolorowały stroje ludowe, projektowały ubrania z różnych materiałów. 16 listopada inaugurowaliśmy Światowe Dni Origami poświęcone bohaterom naszych ulubionych baśni. Zaś 23 listopada odbyła się radosna zabawa andrzejkowa. Zapraszamy do obejrzenia kolorowej fotorelacji!
pokaż więcej

Klasy: II "a" oraz II "e" w Krakowie - fotorelacja


18 listopada byliśmy na wycieczce w Krakowie. Zwiedziliśmy tam Manufakturę Bombek, gdzie na warsztatach plastycznych każdy z nas wykonał bombkę według własnego projektu. Przy okazji, w fabrycznym sklepie, zrobiliśmy świąteczne zakupy dla całej rodzinki. Każda z zakupionych bombek była oryginalna i niepowtarzalna, bo wykonana ręcznie. Z  Manufaktury, udaliśmy się do Muzeum Sztuki Japońskiej, gdzie z kolei uczyliśmy się kreślić podstawowe znaki japońskie i poznaliśmy kilka japońskich słów. W dawnej stolicy Polski widzieliśmy też Zamek Królewski na wzgórzu wawelskim i rzeką Wisłę. Wycieczka była bardzo udana!
pokaż więcej

Konkurs na własnoręcznie zrobiony różaniec - podsumowanie


W październiku odbył się konkurs na własnoręcznie zrobiony różaniec. W konkursie wzięło udział 67 uczniów z klas I-VI. Pomysłów na różaniec było bardzo dużo, stąd i wybór najpiękniejszych był bardzo trudny. Ostatecznie wyłoniono cztery najlepsze prace. I miejsce zajęła Zuzanna Wójcicki (kl.IIe), II miejsce – Mateusz Woźnica (kl.IIe), III miejsce – Julia Wojtas (kl.Va). Wyróżniono również różaniec Weroniki Pawełczyk (kl.Va). Gratulujemy zwycięzcom, a zarazem dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie.
pokaż więcej

Wytrwały Matematyk - konkurs dla klas I - III

pokaż więcej

Cały Imielin pompuje z naszą szkołą!

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Cały Imielin pompuje", który powstał w w ramach konkursu "Szkoły z pompą!". A wszystko to, aby wesprzeć osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym i ich opiekunów. Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaprosiliśmy nasz Urząd Miasta, Gimnazjum im. Powstańców Śląskich, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury. Szczegóły tej akcji: http://www.zyjzpompa.pl/ Kliknij i polub nasz filmik na profilu Żyj z pompą - pomóż nam wygrać trening siatkówki z Piotrem Gruszką!
pokaż więcej

Zapraszamy klasy II oraz III na kółko taneczne!

pokaż więcej

Pokaz mody ekologicznej - fotoreportaż


Pokaz mody EKO

Akcję "Sprzątanie Świata" w naszej szkole zakończył pokaz mody ekologicznej. Jak coś ładnego zrobić z czegoś niepotrzebnego, wymyśliły nasze małe stylistki oraz panie ze świetlicy szkolnej. Stroje zostały wykonane z resztek szarego papieru, bibuły, papierowych tacek i innych surowców wtórnych. Modelki z klas I-III dzielnie znosiły przygotowania w szkolnej garderobie, by móc pięknie zaprezentować się na wybiegu. Pokaz oglądali z wielkim zapałem uczniowie klas starszych oraz rówieśnicy modelek. Wszystkim występ bardzo się podobał, co zostało potwierdzone gromkimi brawami.

Przygotowaniom w garderobie oraz na wybiegu towarzyszyli reporterzy. Efekt naszej pracy może zobaczyć w krótkim fotoreportażu: https://www.youtube.com/watch?v=y-vvF939QA0&feature=youtu.be
pokaż więcej

List Rzecznika Praw Dziecka - zapraszamy do lektury!

Kochane Dzieci, Drodzy Dorośli,

20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Polska na arenie międzynarodowej uznawana jest za ojczyznę praw dziecka, Janusz Korczak jest doskonale rozpoznawany w krajach, które ratyfikowały Konwencję o prawach dziecka, mamy więc społeczne zobowiązanie, aby te wypracowane przez lata standardy dotyczące praw dziecka upowszechniać również w Polsce.


Kochane dzieci! W tym dniu nie chodzi o zabawę i prezenty, ale o chwilę refleksji. Prawo gwarantuje Wam kontakt z mamą i tatą, bezpieczeństwo, nietykalność cielesną, opiekę lekarza czy bezpłatną edukację. Możecie wypoczywać, pytać i wypowiadać się. Pamiętajcie jednak, że takie same prawa mają Wasze koleżanki, Wasi koledzy i także dorośli – mama, tata czy nauczyciel. Szacunek do ich praw jest najwyższą wartością.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie! Ten dzień przypomina, że niezbywalne prawa dziecka zapisane są w Konstytucji RP czy Konwencji o prawach dziecka, i przede wszystkim zwraca uwagę na to, że dzieci mają prawo do tego, aby być otoczone miłością, aby być wychowanymi w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy. Niestety ciągle ponad połowa Polaków akceptuje bicie dzieci, choć jest ono niezgodne z prawem. Liczę, że nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Bicie, czas z tym skończyć” przyczyni się zmiany postaw społecznych i – w efekcie - do obniżenia niepokojących statystyk.

Szanowni wychowawcy, sędziowie, pracownicy służby zdrowia, przedstawiciele zawodów obcujących na co dzień z dziećmi! Ponad 90 proc. młodych ludzi, z którymi się spotykam, wskazuje, że najważniejszym ich prawem jest prawo do wyrażania własnego zdania. Najmłodsi nie domagają się absolutnej zgody na realizację wszystkich dziecięcych pomysłów, po prostu - chcą być słuchani. Warto poświęcić im czas i uwagę, nie tylko 20 listopada.

Wszystkim razem i każdemu z osobna życzę w tym dniu dobrych refleksji i skutecznych działań na rzecz lepszego świata.


Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalakpokaż więcej


Szkoła
Kontakt
Nauczyciele
Media społecznościowe
Facebook
Istotne linki
iUczniowie
Sześciolatki w szkole
copyright : Szkoła Podstawowa w Imielinie
design : AStudio