AKTUALNOŚCI
 powrót 

Światowy Dzień Wody


Z okazji Światowego Dnia Wody klasa 5a zaprosiła swoich młodszych kolegów na nietypową lekcję. Dzieci z grupy przedszkolnej miały okazję przeprowadzić doświadczenia sprawdzające właściwości wody. I chociaż Krasnale nie wiedzą jeszcze, co to jest dyfuzja czy napięcie powierzchniowe, z wielkim zainteresowaniem brały udział w wodnych eksperymentach. Najwięcej radości zarówno starszym jak i młodszym sprawiło puszczanie baniek mydlanych. A na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało od Spółdzielni Uczniowskiej "Balbinka" butelkę wody.
pokaż więcej

Natalia w nagrodę nie napisze sprawdzianu szóstoklasisty!


Już jutro wszyscy nasi szóstoklasiści przystąpią do pisania sprawdzianu z języka polskiego, matematyki (część pierwsza egzaminu) i języka angielskiego (część druga). 

Ale nie ona! Natalia Mondry - uczennica klasy VI "c" - zdobyła w tym roku szkolnym tytuł laureatki w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego i finalistki w Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. Tym samym została zwolniona z pisania pierwszej części sprawdzianu.

Naszej Uczennicy, Jej Rodzicom oraz Nauczycielom serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu! 

PS Życzymy powodzenia wszystkim naszym Wychowankom - niech moc będzie z Wami! 
pokaż więcej

Sprawdzian szóstoklasisty już w środę! (01.04) - sprawdź, czy wiesz, co i jak!


Zapraszamy do lektury listu, który do Szóstoklasistów i Szóstoklasistek skierował dyrektor CKE, a także do obejrzenia filmiku informacyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=V23mbnrYbCU

Drogie Szóstoklasistki, Drodzy Szóstoklasiści,

przed nami sprawdzian szóstoklasisty. Wszyscy solidnie się do niego przygotowywaliśmy. Wy z pewnością pilnie się uczyliście, szukając odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań, starając się – przy wsparciu Rodziców – zrozumieć otaczający Was świat. Wasi Nauczyciele na pewno Wam w tym pomagali i dokładali wszelkich starań, abyście byli jak najlepiej przygotowani nie tylko do sprawdzianu, ale przede wszystkim do tego, aby doskonale radzić sobie z wyzwaniami, jakie czekają na Was poza szkołą. My natomiast – w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisjach egzaminacyjnych – staraliśmy się przygotować dla Was ciekawe i niebanalne zadania z języka polskiego, matematyki i języków obcych.

Sprawdzian, do którego przystąpicie 1 kwietnia, będzie miał dwie części. Najpierw, od godz. 9:00, będziecie rozwiązywać zadania z języka polskiego i matematyki. Ta część sprawdzianu trwa 1 godzinę i 20 minut, zatem skończy się ok. 10:30. Potem nastąpi około godzinna przerwa. Wykorzystajcie ten czas, żeby odpocząć. Około 11:45 rozpocznie się druga część sprawdzianu, w czasie której – przez 45 minut – będziecie rozwiązywać zadania z języka obcego (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego albo rosyjskiego). Niektórzy z Waszych koleżanek i kolegów mają trochę więcej czasu na rozwiązanie zadań w obu częściach sprawdzianu, więc pamiętajcie, aby podczas przerwy i po sprawdzianie nie przeszkadzać im spokojnie pracować.

Chciałbym przekazać Wam jeszcze kilka wskazówek.

1. Pamiętajcie, aby na sprawdzian przynieść długopis z wkładem z czarnym tuszem.

2. Telefon komórkowy najlepiej zostawcie w domu albo przed sprawdzianem oddajcie go nauczycielowi.

3. Pamiętajcie, że w zadaniach, w których należy wybrać jedną odpowiedź z kilku podanych, trzeba wybrane odpowiedzi zaznaczyć na karcie odpowiedzi, zamalowując odpowiednie „okienka”. Na pewno już o tym rozmawialiście z Nauczycielami, ale jeśli potrzebujecie więcej informacji – znajdziecie je tutaj (w zakładce „Arkusz i karta”).

4. Po zakończeniu każdej części sprawdzianu macie dodatkowe 5 minut, aby spokojnie sprawdzić, czy poprawnie zaznaczyliście wszystkie rozwiązania na karcie odpowiedzi. Jeżeli nie zdążycie tego zrobić, koniecznie powiedzcie o tym nauczycielowi!


Więcej informacji o sprawdzianie, w tym przykładowe arkusze, znajdziecie na stronie www.cke.pl. Na tej samej stronie oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych opublikowane zostaną również arkusze z tegorocznego sprawdzianu. Arkusze opublikujemy już 1 kwietnia, około godziny 13:00 (zadania z języka polskiego i matematyki) i około godziny 15:00 (zadania z języków obcych).

Wyniki sprawdzianu poznamy 29 maja, a zaświadczenia o wynikach otrzymacie w dniu zakończenia roku szkolnego (26 czerwca), wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

Życzę Wam wszystkim powodzenia! Trzymam za Was kciuki!

dr Marcin Smolik

dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
pokaż więcej

Noc z Andersenem - fotorelacja "na żywo"! cz.1

Baśniowa noc z Andersenem


Już po raz dziewiąty Biblioteka Publiczna w Imielinie wzięła udział w międzynarodowej akcji „Noc z Andersenem”. Ta wyjątkowa impreza organizowana jest z okazji Światowego Dnia Książki Dziecięcej oraz urodzin Hansa Christiana Andersena. Biorą w niej udział biblioteki z różnych krajów, zapraszając dzieci do wyjątkowej, bo trwającej do białego rana, zabawy. W piątek, z 27/28 marca 2015 roku, niemal pięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły podstawowej zebrało się wieczorem w bibliotece, aby wspólnie świętować 210. urodziny baśniopisarza.


Podchody z Brzydkim Kaczątkiem


Wszystko zaczęło się w późnym wieczorem. Uczniowie i uczennice klas V „a” i V „d”, a także członkinie szkolnego koła plastycznego „Po-tworzymy” przybyli do biblioteki w pełnym rynsztunku. Bo śpiwory, karimaty, latarki, a także plecaki pełne rozmaitych skarbów to akcesoria niezbędne podczas „Nocy z Andersenem”. Po rozbiciu obozu na ostatnim piętrze biblioteki, podzielni na 3 grupy, uczestnicy zabawy wyruszyli „w miasto”. Podczas zorganizowanych przez harcerki z DH „Sokoły” podchodów emocji nie brakowało; dzieci spotykały na swojej drodze baśniowe postaci, które wyznaczały im rozmaite zadania. Syrenka Ariel prosiła, aby jej zaśpiewać, Królowa Śniegu zarządziła zabawę w berka, a Brzydkie Kaczątko… domagało się wykonania upiększającego makijażu. Zwieńczeniem nocnej wędrówki po ulicach naszego miasta było zasadzenie – kolejnego już – drzewa. Tym razem kasztanowca, który uroczyście posadzono na boisku przy tysiąclatce.   


Baśniowe eksperymenty i walki robotów


Po powrocie do biblioteki dzieci zostały zaproszone do udziału w warsztatach (al)chemicznych. Suchy lód, bo to on został wykorzystany do większości eksperymentów, okazał się bardzo intrygującą substancją. Instruktorki z „Doświadczalni” zaczarowały uczestników „Nocy…”, pokazując m.in. jak wykonać gigantyczną bańkę mydlaną, zamrozić wodę w kilka sekund czy ugasić płomień świecy „parą”. Nasi wychowankowie mogli pochwalić się swoją niemałą wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych i asystować przy większości doświadczeń. Co więcej – wszystkie z nich nawiązywały do postaci znanych z baśni solenizanta. 


Godzina była już późna, ale niestrudzeni imprezowicze bawili się w najlepsze... Kolejną część nocy wypełniły bowiem zajęcia z robotyki, podczas których uczono się składać i programować roboty z klocków lego. Te bardzo kreatywne zabawki wykorzystane zostały – a jakże – do stoczenia spektakularnych walk pomiędzy poszczególnymi grupami konstruktorów. 


Po północy wszyscy uczestnicy ze smakiem zjedli urodzinowy tort Andersena, umyli ząbki i… poszli grzecznie spać. Nie… Niestety, Ole Zmruż-oczko się nie pojawił. Zresztą jak tu zasnąć, kiedy kusi kolejna atrakcja – przejażdżka na symulatorze samochodu wyścigowego. Zacięte rozgrywki trwały do 3 nad ranem! Dla spragnionych bardziej intelektualnej rozrywki przygotowano maraton filmowy. Jednak sala kinowa nie cieszyła się szczególnym powodzeniem – za duże ryzyko, że się uśnie – wyjaśniali mi dziarscy chłopcy z V „a”, zbiegając po raz 151 po schodach.  Ale przecież nie o to chodzi w nocy z Andersenem, aby ją przespać, prawda? 


O 7 rano „iniemamocni” zjedli śniadanko i – zarzekając się, że wcale nie są śpiący – opuścili bibliotekę w towarzystwie swoich rodziców. Na pamiątkę otrzymali kolorowe dyplomy, zakładki do książek oraz fantastyczne koszulki z logo „Nocy z Andersenem”. 


- To jedna z najfajniejszych imprez w naszym kalendarzu – mówi Jadwiga Mikunda, szefowa imielińskiego MCK-u. – Noc spędzona w bibliotece ma w sobie coś magicznego, a my dodatkowo uatrakcyjniamy ją coraz bardziej wyszukanymi zabawami. – Dla opiekunów to była bardzo długa noc – mówi z przymrużeniem oka Halina Stolecka, wychowawczyni klasy V „a”. – Nasze dzieciaki potrafią się fantastycznie bawić, a podczas warsztatów można się było „niechcący” bardzo dużo nauczyć – dodaje. O wyjątkowości tej nocnej zabawy niech świadczą sprawozdania napisane przez  jej uczestników. Wszystkie kończą się słowami: „Nigdy nie zapomnę tej nocy” lub „Chciałbym to przeżyć jeszcze raz”. 


 pokaż więcej

Noc z Andersenem - fotorelacja "na żywo" cz.2

pokaż więcej

Noc z Andersenem - fotorelacja "na żywo"! cz. 3

pokaż więcej

Noc z Andersenem - fotorelacja "na żywo"! cz. 4

pokaż więcej

Noc z Andersenem - fotorelacja "na żywo"! cz. 5

pokaż więcej

1 kwietnia - sprawdzian klas VI - wolny od zajęć dydaktycznych


Przypominamy, że 1 kwietnia (środa) to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla klas I - V. W tym dniu uczniowie klas VI przystąpią do sprawdzianu z języka polskiego, matematyki i angielskiego. Więcej informacji: http://www.oke.jaworzno.pl/www2/index.php/sprawdzian
pokaż więcej

Zapisy dzieci do klas pierwszych


Szanowni Państwo,

przypominamy, że zapisów dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016 należy dokonywać w sekretariacie naszej szkoły do końca marca br. 
pokaż więcej


Szkoła
Kontakt
Nauczyciele
Media społecznościowe
Facebook
Istotne linki
iUczniowie
Sześciolatki w szkole
copyright : Szkoła Podstawowa w Imielinie
design : AStudio