AKTUALNOŚCI
 powrót 

Przygotowania do pasowania

pokaż więcej

Obchody Dnia Chłopaka & dyskoteka


Wkrótce sprawozdanie:)
pokaż więcej

Nasze pierwszaki - fotorelacja


Wrzesień za nami! Minął pierwszy miesiąc oswajania się ze szkołą, jej funkcjonowaniem, zasadami i przepisami, które obowiązują wszystkich naszych Uczniów/Uczennice.

Każdy kolejny tydzień będzie przynosił naszym Wychowankom nowe umiejętności i wiedzę. Czekają kolejne wspaniałe lekcje i zajęcia dodatkowe oraz koła zainteresowań. Nie zabraknie też atrakcji poza murami szkoły: będą wyjścia do biblioteki czy DK "Sokolnia", wycieczki, ogniska, pikniki. Kalendarz imprez szkolnych jest bardzo bogaty; bal przebierańców, andrzejki, mikołajki, wspaniały Koncert Gwiazdkowy, Święto Wiosny, obchody Dnia Patrona, Dzień Sportu - to wszystko czeka nasze dzieci. I więcej! Będą klasowe i szkolne konkursy, akademie i apele ze wspaniałymi nagrodami...

Już niedługo, bo 14 października, pierwszaki wezmą udział w wyjątkowej uroczystość: pasowaniu na ucznia! Do tego ważnego dnia przygotowuje się cała społeczność szkolna. Wszyscy bowiem mocno trzymamy kciuki za naszych najmłodszych kolegów z klas pierwszych!
pokaż więcej

Wycieczka klas V "b" i V "c" - Zalipie i Bochnia


Część I: Wycieczka klas V „b” i V „c” wraz z opiekunami – do Zalipia! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (Uwaga: kolejne punkty odpowiadają numerom zdjęć!).

1. Przyjechaliśmy do Zalipia. Jak tu pięknie! Obejrzeliśmy Dom Malarek. Wszędzie kwiaty:) Na domach, ścianach... meblach, nawet na obrusach! Ojejeje! Co się tu dzieje... :)

2. Spotkaliśmy się z malarkami, obejrzeliśmy ich pracę, a także podziwialiśmy dzieła lokalnych artystów....  

3. Później sami wzięliśmy udział w warsztatach; oklepaliśmy kamieniami patyczki -zrobiliśmy sobie „miotełki-pędzelki” do malowania i... do dzieła!

4. A na dworze... nawet drzewa ozdobione kwiatami! I studnia! Ojejeje....co się tu dzieje?! :) I zegar słoneczny: - „Panie Bartku, która jest godzina?”

5 i 6. Bardzo nam się podobało: nie ma to jak zadowolone dzieci i uśmiechnięty opiekun stadka ;)

7 a,b,c. Oto dom pani Felicji Curyłowej, nieżyjącej już mieszkanki kolorowego Zalipia, po którym to domu oprowadzała nas jej wnuczka:)  „Czary-mary” w starej komodzie bardzo nam się spodobało...

Cz. II  - Bochnia. Foto. 8 -11: Jesteśmy w Bochni! Wehikuł czasu przenosi nas do roku 1248 - na 212 metrach pod ziemią pierwszy właściciel kopalni Bolesław Wstydliwy opowiada nam o jej początkach. Wykucie korytarza o długości 10 m. zajmowało wtedy górnikom  2 tygodnie... Dowiadujemy się również, że najcięższą i najbardziej niebezpieczną pracą w kopalni zajmowali się wypalacze metanu -podchodzili do ognisk gazu z pochodniami... i... następował wybuch. Na zdjęciach widoczne są m.in. korytarze kopalniane, sprzęty łopaty, narzędzia. Na kolejnej fotografii kaplica św. Kingi - jedyny kościół, przez którego środek przebiegają tory kolejowe! A na samym końcu - jakie atrakcje! Zjeżdżalnia, boiska - no to gramy w piłkę!  Wszystko to ciągle w kopalni Bochnia w komorze Warzyn! Jak tu świetnie! TO BYŁA WSPANIAŁA WYCIECZKA!
pokaż więcej

Klasa 3 "d" w akcji

Pierwszy miesiąc nauki i zabawy za nami. Czy był to przyjemny i wartościowy czas dla naszych podopiecznych? Zdecydowanie tak!

Radosnymi wrażeniami dzieli się z nami klasa 3 "d". Dzieciaki wraz ze swoją Wychowawczynią, Beatą Balicką, zdobywały wiedzę, samodzielnie odkrywając świat i tworząc: spacerowały po jesiennym Imielinie, projektowały ekologiczne drzewa i kolorowe motyle, przygotowały pyszną sałatkę jarzynową... Przede wszystkim zaś uczyły się współpracy w grupie i wzajemnego wsparcia w praktycznym działaniu.

Już wkrótce przedstawimy fotorelację, której bohaterami będą nasze pierwszaki! Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i Facebooka!pokaż więcej

Nowa pracownia komputerowa


Cieszymy się z nowej pracowni komputerowej (sala 32), która powstała głównie z myślą o klasach I-III. Z każdym rokiem w naszej szkole pojawiają się kolejne udogodnienia, które sprawiają, że zabawa jest przyjemniejsza, a nauka bardziej efektywna. Wszystkim  Uczennicom i Uczniom życzymy wielu wspaniałych i twórczych lekcji, podczas których będą rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.
pokaż więcej

Odnowiona sala gimnastyczna


Czysta, odnowiona i bezpieczna - nasza sala gimnastyczna już gotowa na lekcje wychowania fizycznego i SKS-y. Cieszymy się, ale wciąż czekamy na nową halę sportową z prawdziwego zdarzenia, która pomieściłaby bez problemu wszystkie nasze spragnione biegania, skakania i zabawy dzieciaki!
pokaż więcej

Samorząd Uczniowski zaprasza na dyskotekę pod wąsem!

pokaż więcej

Akcja "M jak Makulatura"

pokaż więcej

Akcja "Nakręć się i pomóż chorym dzieciom"!

pokaż więcej


copyright : Szkoła Podstawowa w Imielinie
design : AStudio