AKTUALNOŚCI
 powrót 

VI "c" zamyka sezon ognisk klasowych - fotorelacja


Sobota była dla klasy VI "c" dniem wielu atrakcji. Po lekcjach spędzonych w szkole, udaliśmy się na wspólny spacer ulicami naszego miasta. Pogoda dopisała i w promieniach październikowego słońca podziwialiśmy piękną Polską Złotą Jesień. W tej scenerii równie pięknie prezentowała się nowo otwarta Hala Sportowa, którą w ramach dni otwartych mogliśmy zwiedzić. Jednak głównym celem wycieczki było ognisko przygotowane przez naszych rodziców u jednej z koleżanek. Tu na łonie natury mogliśmy swobodnie się bawić i rozmawiać. Czas upłynął w miłej atmosferze, zwłaszcza, że rodzice przygotowali dla nas wiele pyszności - były słodycze, ciasto, napoje, grillowane kiełbaski i jak na jesień przystało pieczone ziemniaki oraz smaczne owoce prosto z sadu. Jednym słowem - nikt się nie nudził.
pokaż więcej

Wycieczka do lasu I "e" i I "f" - fotorelacja

pokaż więcej

Projekt językowy - uczymy się angielskiego z Włoszką i Turkiem!


Od poniedziałku gościmy w naszej szkole Włoszkę - Francescę oraz Turka Botuhana, którzy pomagają nam - w nieco inny niż zazwyczaj sposób - uczyć się języka angielskiego.

DZIEŃ 1: Z samego rana Francesca (mówiąc do nas wyłącznie w języku angielskim) nauczyła nas liczyć po... włosku! Zagraliśmy też w angielsko-włosko-polskie bingo! I w inne gry! To była zabawa w naukę! A wszystko to w klasie 3 b. W 6a natomiast Włoszka opowiadała o kulturze i tradycjach swojego kraju: słonecznej Italii . Dowiedzieliśmy się też sporo o zdrowym odżywianiu i trybie życia. To nasz najważniejszy temat w tym tygodniu: HEALTHY FOOD AND HEALTHY LIFE STYLE. W klasie 5 b Botuhan dużo mówił o swoim kraju - Turcji.

Byliśmy dziś bardzo aktywni. Pytaniom nie było końca. Jeszcze jesteśmy trochę nieśmiali, ale idzie nam coraz lepiej.Naszym gościom zadajemy masę pytań, a wszystko w języku angielskim, no, czasem nasze panie z języka angielskiego nam pomagają...Do zobaczenia jutro!
pokaż więcej

Z odwiedzinami w nowej hali sportowej - fotorelacja


Gratulujemy gimnazjum nowej hali, którą szkoła otrzymała z okazji 15-lecia istnienia. Nie możemy się doczekać prezentu na naszą 50-tkę:) ! Życzymy naszym wspaniałym absolwentom samych, nie tylko sportowych, sukcesów.

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z naszej piątkowej i sobotniej wizyty na Dniach Otwartych Hali Widowiskowo-Sportowej w Imielinie.

(na zdjęciach m.in. klasy I c, III a i VI a)
pokaż więcej

Pasowanie 2014 - fotorelacja cz. 2


Wtorek, 14 października 2014 roku, był w naszej szkole dniem bardzo ważnym dla uczniów i uczennic klas pierwszych. Tego dnia bowiem odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Imielinie.

Uroczystość prowadzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy brawurowo wcielili się w role bohaterów z lektury "Akademia Pana Kleksa"; wierszem powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Następnie, po wygłoszeniu aktu ślubowania, rozpoczęło się pasowanie. Każda klasa kolejno występowała na środek sali, gdzie panie dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowały każde dziecko na ucznia. Pasowane zostały również panie wychowawczynie, a na ich ręce pani dyrektor przekazała torbę pełną łakoci.

W drugiej części imprezy dla pierwszaków oraz ich rodziców wystąpił szkolny zespół wokalny "Koralinki": https://www.youtube.com/watch?v=z6RKocSiqSw oraz zaprezentowany został krótki film pt. "Spacer po szkole": https://www.youtube.com/watch?v=fWaLVaqbdZo Następnie dzieci udały się do swoich pięknie udekorowanych sal, gdzie czekał słodki poczęstunek. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć - indywidualnych i klasowych. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, pierwszoklasiści - już jako pełnoprawni uczniowie - wrócili do domów.ZDJĘCIA DZIĘKI UPRZEJMOŚCI: FOTOADAM


 
pokaż więcej

OGŁOSZENIE: w sobotę - 18.10 - idziemy do szkoły!


UWAGA! Przypominamy, że 18 października 2014 (tj. sobota) odpracowany zostanie dzień 5 stycznia 2015 (tj. poniedziałek). Lekcje odbędą się zgodnie z planem zajęć.
pokaż więcej

Koralinki z dedykacją dla wszystkich Nauczycieli


14 października nasz szkolny zespół "Koralinki" zaśpiewał jednocześnie na 2 scenach: "na żywo" dla pierwszaków oraz ich rodziców oraz "wirtualnie" dla nauczycieli, pracowników szkoły i emerytów. Zobacz i posłuchaj:https://www.youtube.com/watch?v=z6RKocSiqSw&feature=youtu.be
pokaż więcej

Dzień Papieski na sportowo - fotorelacja


W minioną niedzielę w całej Polsce obchodziliśmy XIV Dzień Papieski pod nazwą „Świętymi bądźcie”. Również i w naszej szkole uczciliśmy pamięć o naszym Papieżu, tym razem na sportowo. Jan Paweł II nauczał: „Sport jest szczególnie ważnym narzędziem rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego. Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość - przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo nie zawziętą konfrontację”

W myśl tych słów Ojca św., po modlitwie na rozpoczęcie, przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji. W turnieju wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Do rozgrywek przystąpiło pięć pięcioosobowych drużyn: „FC Ogórki”, „FC Koguty”, „Real Madryt”, „FC Berlinki” oraz zespół składający się z samych dziewcząt – „Bez nazwy”. Poszczególne mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Po dwugodzinnych zmaganiach wyłoniły się dwie najlepsze drużyny: „FC Berlinki” i „Real Madryt”. Z racji tego, że obie miały taką samą liczbę punktów, rozegrano pomiędzy nimi mecz finałowy. W regulaminowym czasie spotkanie nie zostało rozstrzygnięte, a więc drużyny przystąpiły do serii rzutów karnych. W nich lepsi okazali się zawodnicy „Realu Madryt” w składzie: Katarzyna Kowalska, Dawid Russek, Kacper Szwedo, Robert Synowiec, Bartosz Humski. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 
pokaż więcej

Film "Spacer po szkole" - z dedykacją dla pierwszaków oraz ich rodziców


Dziękujemy za wspaniały dzień! Wkrótce fotorelacja z pasowania! Tymczasem zapraszamy do zobaczenia filmu, który przygotowany został z myślą o naszych najmłodszych wychowankach: https://www.youtube.com/watch?v=fWaLVaqbdZo
pokaż więcej

14.10.2014 - pasowanie na ucznia - fotorelacja cz. 1


Wkrótce więcej zdjęć i sprawozdanie z uroczystości pasowania na ucznia!
pokaż więcej


copyright : Szkoła Podstawowa w Imielinie
design : AStudio