AKTUALNOŚCI
 powrót 

Dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VI

Dyskoteka andrzejkowa dla klas IV - VI odbędzie się 27 listopada (czwartek) w godzinach 17:00-19:00 na pierwszym piętrze naszej szkoły.

Zaprasza Samorząd Uczniowski, który zachęca również klasowe samorządy do przygotowania tradycyjnych wróżb i zabaw andrzejkowych.



pokaż więcej

Mikołajkowy turniej piłkarski

pokaż więcej

Sukces na konkursie recytatorskim "Poetycka herbaciarnia"


Już po raz VIII bieruński PZS zorganizował konkurs "Poetycka herbaciarnia". Tegoroczna edycja poświęcona była poezji patriotycznej, związanej z czasami wojny i okupacji. Zainteresowanie imprezą było tak duże, że organizatorzy zmuszeni byli ograniczyć liczbę prezentowanych przez uczestników utworów (z tradycyjnych dwóch do zaledwie jednego). Tym przyjemniej nam ogłosić, że uczennica naszej szkoły - Maria Paluch z klasy VI "c" zdobyła 3 lokatę w kategorii klas IV-VI, recytując wiersz pt. "Ostatni Komunikat" Mieczysława Ubysza. Wspaniale zaprezentowali się również: Sandra Gawlik z VI "b" oraz Pascal Kuc z V "a". Gratulujemy naszym wychowankom recytatorskich talentów i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich umiejętności!




pokaż więcej

Kartka świąteczna - konkurs dla klas I - III

pokaż więcej

Rozmawiamy o uczuciach na zajęciach świetlicowych


Kraina Uczuć

Do świetlicy szkolnej raz w miesiącu "przychodzą" listy od Ambrożego Podróżnika, który zaprasza dzieci do wysłuchania opowieści o emocjach.

We wrześniu wychowankowie zastanawiali się, co sprawia im radość. Współczucie - taki temat spotkania dominował w październiku. Dzieci rysowały, w jaki sposób mogą pocieszyć smutną osobę (na kartkach w kształce łez). "Być serdecznym nie jest takie trudne. Wystarczy tylko..." - to hasło listopadowego listu od Ambrożego Podróżnika. Uczniowie na serduszkach rysowali oraz pisali, co to znaczy być serdecznym.

Ciekawe, jaką historię prześle do nas w grudniu nasz świetlicowy przyjaciel.




pokaż więcej

Ogłoszenie Rady Rodziców


Szanowni Państwo,

informujemy, że zebranie Rady Rodziców odbędzie się 10 grudnia br. (tj. środa) o godz. 18:00 w szkolnej stołówce. Prosimy o przybycie jednego przedstawiciela trójki klasowej.




pokaż więcej

Konkurs literacki dla klas IV-VI: I ty możesz zostać baśniopisarzem


"Drogi Uczniu,

wyobraź sobie, ze trzymasz w ręku czarodziejskie pióro, które przeniesie Cię w dalekie, nieznane strony, do niezwykłego Królestwa Baśni Andersena. Spotkasz tam znane Ci postacie. Przeżyjesz z nimi fantastyczne przygody, a jedną z nich opowiesz nam. Zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu I ty możesz zostać baśniopisarzem"


ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY W BAŚNIOPISARZY I BAŚNIOPISARKI (etap szkolny)! Prace przesyłajcie/przekazujcie w formie elektronicznej Waszym polonistkom do 7 stycznia!

Szczegóły i regulamin na: http://www.psp2.radom.pl/index.php/766-viii-ogolnopolski-konkurs-literacki-i-ty-mozesz-zostac-basniopisarzem oraz na lekcjach języka polskiego i zajęciach dodatkowych. 




pokaż więcej

Spotkanie pierwszaków z pisarką


Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji ze spotkania autorskiego z pisarką Magdaleną Zarębską, które odbyło się 20 listopada w Bibliotece Miejskiej w Imielinie.




pokaż więcej

Święto Pluszowego Misia - fotorelacja


A czy Twój miś odwiedził już naszą szkolną bibliotekę? Zachęcamy do udziału w zabawie! Szczegóły akcji u pań bibliotekarek. Tymczasem zobaczcie, jakie pluszaki do nas przywędrowały w tym tygodniu:)




pokaż więcej

Pełna miska dla schroniska


Przypominamy, że akcja "Pełna miska dla schroniska" trwa do końca listopada! Warto się zaangażować i wspomóc zwierzaki z mysłowickiego schroniska. Dary (karmę, puszki, makaron, koce, zabawki ip.) przynosimy do biblioteki szkolnej.




pokaż więcej


copyright : Szkoła Podstawowa w Imielinie
design : AStudio